Menu
Sepetiniz
ARFA ICF Hızlı İnşaat Teknolojisi

Neden Arfa ICF ?

Yapı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve diğer yapı otoriteleri Tünel kalıplarla yapılan taşıyıcı duvarları betonarme perde panel olarak inşaa edilen binalarıda son yaşanan Kahramanmaraş depremlerinde hasar oluşmadığı ve bu metotla yapılan binaların güvenli olduğu konusunda önemli açıklamalar yapmışlardır.

Bu nedenle TOKİ yeni yapacağı yüzbinlerce kalıcı afet konutunu tünel kalıpla betonarme perde panel duvarlardan inşaa etme kararı almıştır. Ancak, tamamı betonarme perde panel duvarlardan oluşan binaları tünel veya diğer sökülebilir ağır işçilik ve masraf gerektiren kalıplar ile yapmak, duvarlarında kapı veya pencere boşlukları oluşturmak çok zahmetli ve pahalı kalmakta küçük inşaatların yapımında ise tederiki mümkün olamamaktadır.

Bu nedenle inşaat sektörü zorlanmakta, çoğunlukla kolon kiriş ve dolgu duvarlı binalar yapmaya yönelmektedirler. Bu maksatla İnşaat sektörünün ihtiyacı olan, pahalı ve sadece çoklu yüzlerce tekrarı olabilecek inşaatların yapımı için tasarlanan tünel kalıp yerine kolaylıkla temin edebileceği, her türlü bina yapımında kullanabileceği, Arfa ICF İnşaat Teknolojisi elemanları üretilmektedir. Deprem kuşağında bulunan ülkemiz için sağlam ve uzun ömürlü konforlu bina yapabilmek ARFA ICF yapı teknolojisi ile mümkün olmaktadır. Akışkan olan betona form vermek, kapı pencere boşluklarını oluşturmak, ARFA ICF yapı teknolojisi ile çok hızlı ve kolaydır.

Prensip olarak, tıpkı deniz üzerindeki dalgalara dayanıklı, salınan ancak dağılmayan bir gemi gövdesi gibi, depremde dağılmayan, sağlam bina gövdesini betonarme kutu odalardan oluşacak şekilde Arfa ICF Yapı Teknolojisi İle tasarlıyor ve inşaa ediyoruz. Betonarme narin kolonlar, kirişler ve aralarında yapısal (Taşıyıcı) olmayan dolgu duvarlar ile bunların üzerinde ağır kat döşemeleri tarzında inşaa edilen binalar depremlerde üst, üste, kat kat yıkılarak enkaza dönüşmüştür. Bu durum maalesef büyük can ve mal kayıplarına neden olmuştur. Bu nedenle, narin kolonlar, kirişler ve ağır döşemelerden oluşan, depremlerde enkaza dönüşen sorunlu binalar yapmak yerine, güvenli ve konforlu uzun ömürlü, daha sağlam binaları Tünel kalıptan daha ileri üstelik kendinden çift yalıtımlı, Arfa ICF Yapı Teknolojisi yapmak temel ilkemiz olmuştur.

Güvenli Arfa ICF için Bize Ulaşın

Design, Hosting & Support By Shopgez.com

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

Whatsapp Destek