Menu
Sepetiniz
ARFA ICF Hızlı İnşaat Teknolojisi

Soru & Cevap

Yaklaşık 40 yıldır Almanya’da konusunda lider Magu Yapı Sistemleri Magu teknik İşbirliği ile Arfa Yapı tarafından Türkiye'ye sunulmaktadır. İlk MAGU-ARFA evi 1979 yılında Hüfungen’de (Almanya) yapılmıştır.
Sistem muadili tünel kalıplarla yapılan inşaatların perdeli ve çift taraflı izolasyonlu olanıdır.Arfa izokal yapı teknolojisi deprem güvenliği olarak tünel kalıp sisteminden ileridir ;çünkü Arfa yapı sistemi ile her doğrultuda taşıyıcı betonarme perde duvar yapılabiliyor, oysa tünel kalıpta kalıp çekme yönünde perde yapamıyorsunuz ve sadece ilgili bölgelere dolgu duvar konuyor ki buda “x“ doğrultusunda stabil ve güçlü sistem “y”doğrultusunda riskli sistem demektir veya tersi.
Yapı sistemimiz çelik çubuk donatılarla güçlendirilmiş betonarme perde çekirdekli ve izolasyonu oluşturan Arfa izokal kalıp elemanları ile kaynaşmış ve monolitik ,masif özellikte betonarme perde taşıyıcı sistem elemanlarından oluşur. En şiddetli depremlere (8-9 ) dahi dayanabilir özellikte Çelik donatı ile güçlendirmiş betonarme yapı mekanlarını oluşturan hücreler binanın durabilite kabiliyetini fevkalade olumlu etkileyip klasik betonarme çerçeve yapılardaki gibi katlar üst üste yıkılmazlar depremde binanın davranışı stabil ve bir bütündür.Yapı mekanlarını oluşturan betonarme hücreler dağılmazlar, depremde bina bir bütün olarak lineer davranır.
Evet yapabilirsiniz. Güneye yönlendirilmiş evde solar enerjisi kazanımı, ev içindeki kullanım kaynakları buzdolabı, ampul vb. gibi cihazlardan çıkan enerjinin korunması, evi kullananların ısı enerjisinin korunması, evin günlük kalori ihtiyacını karşılıyor halde.Çünkü kaynağından çıkan ısı tamamen korunuyor,duvar kütleler tarafından depolanmıyor.Bunu sağlayanda Arfa Yapı Teknolojisidir
Design, Hosting & Support By Shopgez.com

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

Whatsapp Destek